Kainuun Suunnistus ry
- kainuulaisen suunnistuksen puolesta -
Syysparlamentti pidettiin ja menestyneitä palkittiin! Tulosta

Kainuun Suunnistuksen syyskokous pidettiin 22.11.2016 Vuokatin Urheiluopistolla ja kokouksessa palkittiin vuoden 2016 aikana menestyneet suunnistajat.

Palkitsemiset:
Vuoden suunnistajaksi valittiin Tommi Härkönen ja nuorisosuunnistajaksi Pyry Hyppölä.

SM-menestyksen perusteella palkittiin Sampo Hyppölä, Tomi Kanniainen, Valtteri Kankainen, Venla Kankainen ja Veera Laaksoviita.

Aluemestarisuunnistajakilpailun kolme parasta palkittiin: 1. Eero Väisänen, 2. Venla Kankainen ja 3. Valtteri Kankainen.

Aluemestaruuskilpailun seuramestaruuden voitti Sotkamon Jymy.

Kajaanin Suunnistajien Paula Maliselle luovutettiin Suomen Suunnistusliiton pronssinen ansiomerkki.

Nuorisocupin 33 osallistujaa palkittiin pokaaleilla:

D8
1.                       Rautiainen Senni, SoJy

H8
1.                       Hakkarainen Viljami, SoJy
2.                       Sorsa Lauri, SoJy
3.                       Hakkarainen Iiro, SoJy
4.                       Hoikka Sulo, SoJy
5.                       Hakkarainen Eemeli, SoJy
6.                       Kiiskinen Kyrö, SoJy
7.                       Kiiskinen Viljami, SoJy

D10
1.                       Kiiskinen Lilja, SoJy
2.                       Kiiskinen Karla, SoJy
3.                       Haikola Mette, KaSu
4.                       Heikkinen Hilla, SoJy
5.                       Hakkarainen Pinja, SoJy

H10
1.                       Sorsa Eero, SoJy
2.                       Heikkinen Altti, SoJy ja Hakkarainen Oskari SoJy
4.                       Triipponen Vetja, KuPe

D12
1.                       Kiiskinen Kiira, SoJy
2.                       Määttä Siiri, SoJy

H12
1.                       Tikkanen Kalle, KaSu
2.                       Heikkinen Otso SoJy
3.                       Hoikka Osku, SoJy
4.                       Lahenius Anselmi, SoJy
5.                       Salonen Onni, SoJy

D13
1.                       Tikkanen Mia-Emilia, KaSu

H13
1.                       Korhonen Konsta, Kasu
2.                       Lindeman Markus, SoJy
3.                       Turpeinen Tuomas, RasHy

D14
1.                       Kankainen Venla, SoJy
2.                       Antikainen Jenni, KaSu
3.                       Haikola Ninni, KaSu

D16
1.                       Kiiskinen Elisa, SoJy

H16
1.                       Kankainen Valtteri, SoJy

Lisätietoja antaa: Juha Härkönen puh. 050-322 1904 tai Sähköpostiosoite on suojattu roskapostiohjelmia vastaan, Javascript-tuen tulee olla päällä nähdäksesi osoitteen